Karın Bölgesindeki Yağlanma Nasıl Yok Edilir?

Erkekler 94 cm'in üzerine, kadınlar ise 80 cm'in üzerine çıktıkları zaman karın bölgesindeki aşırı yağlanmadan bahsedebiliriz.

Karın bölgesinde yağlanmaya neden olacak faktörler şunlardır; hareketsiz bir yaşantı, kötü beslenme,  ve genetik özellikler.

Bu konuda ne yazık ki, ne karın eriten, ne basen eriten, ne bel eriten, ne de kalça eriten özel bir diyet modeli yoktur. Eğer böyle bir diyet modeli ile karşılaşırsanız, ticari kaygılar ortaya çıkmış demektir. Oradan uzak durmalıyız.

Beslenme; yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine bağlı olarak; vücudun ihtiyacından daha az kalori tüketmeliyiz. Bu durumda o vücut için gerekli olan fakat bizim almadığımız kalorilerden eksik olanlarını, yağ depolarından yağların çözülmesine neden olur.

Böylece genel bir zayıflama mümkün olur. Bu olayı sıklaştırmamız durumunda, bölgesel olarak zayıflamak da mümkün olacaktır.

Bölgesel incelme adı altında karın yağlarını eriten özel bir egzersiz programı yoktur. Ancak bazı aktiviteler ile buna takviyelerde bulunabilirsiniz.

Eğer biz yürüyüşlerle yani aerobik dayanıklılık dediğimiz; yürüyüş, yüzme, yürüme bandı vs. bunları devreye soktuğumuz an vücudun kalori sarfiyatı artıyor.

Yağın yoğun olduğu bölgelerden zayıflama daha fazla oluyor. Bu da tamamen yaratıcının lütfudur. Hiç kimse korkmasın, bazı hanımlar şunu söyleyebiliyorlar; benim üst tarafım iyi aman üstümden yağ erimesin, sadece karnımdan yağ vermek istiyorum diyorlar...

Sadece karın bölgesinde yağ eritme gibi ne bir beslenme ne de bir egzersiz söz konusu değildir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki; yağın yoğun olduğu bölgeden zayıflama daha fazla olur, yağın az yoğun olduğu bölgeden zayıflama ise az olur...

Fakat bölgesel egzersizlerle, büyük kas gruplarını harekete geçiren yürüyüş egzersizlerden farklı olarak; yağın altındaki kası çalıştırıcı egzersizler yaparak o bölgedeki yağların sarkmasını önleriz...

Eğer biz sadece yürüyüşlerle, sadece karın bölgesindeki yağları eritmek için çaba sarfedersek bunda başarılı oluruz. Ancak o bölgelerdeki ciltte hafif sarkmalar olur. Bunları önlemek için de bölgesel egzersizler de yapmalıyız...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !