Hamile Kadınlar Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

Hamile kadınlar lazer epilasyon yaptıramazlar. Lazer epilasyonu hamilelere uygulanmıyor. Lazerli epilasyonun hamilelere uygulanması konusunda herhangi bir çalışma yok.

Çünkü hiçbir işlem hamileler üzerinde deney olarak, test olarak, istatistik olarak yapılamıyor. Hamileleri böyle bir riske atmak, etik olarak doğru olmayacaktır.

Fakat lazer ışığı sadece kıl köküne temas ettiği için bu, etraftaki canlı dokuya zarar vermediğinden hamilelere zarar vermediği yönünde yayınlar var.

Hamile fotoAma hiçbir hamileye lazer epilasyon işlemi uygulanmadığından ve bu konuda bi çalışma yapılmadığı için, bunu da kesin olarak söylemek çok mümkün değil.

Kişinin hormonal yapısı ile işlem sırasında duyduğu acı birbiriyle bağlantılıdır. Özellikle menstrüasyon dönemindeki, yani adet döneminde bayanlar hormonal durumlarından dolayı lazer epilasyon sırasında daha çok ağrı hissederler.

Lazer epilasyon kesinlikle bayanları hormon dengesini bozmaz. Ancak hamileler de asla lazer epilasyon uygulaması yaptırmamalıdır. Bu kararlarını, hamilelik dönemi sonrasına saklamalılar.

Hamilelikte bayanlar, vücutlarına alacakları ürünler için çok iyi inceleme yapmalılar. Şüphelendikleri yerde doktorlarına danışmalılar.

Lazer epilasyon da hamile bayanları etkileyebilir. Dolayısıyla "Hamileyken lazer epilasyon yaptırmam sakıncalı mı, tehlikeli mi? Lazer epilasyon hamileleri etkiler mi?" gibi sorulara cevap arayan hamile bayanlar için hazırlanmıştır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !